"JEDYNKA DLA HOSPICJUM"

Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu i Biblioteką Szkolną zorganizował i przeprowadził na terenie szkoły akcję na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Prace nad realizacją projektu „Jedynka dla Hospicjum” rozpoczęły się w styczniu 2010 roku.

Termin akcji (11. 02. 2010r.) został połączony z obchodami Dnia Zakochanych tzw. walentynkami. Projekt obejmował znaczną ilość przedsięwzięć realizowanych na terenie naszego gimnazjum. Punktem kulminacyjnym akcji był walentynkowy program rozrywkowy- występy szkolnego kabaretu Reanimacja oraz dyskoteka, które odbyły się w dniu 11 lutego 2010 r. w naszej szkole.

11 lutego 2010r. w Gimnazjum nr 1 rozpoczął się walentynkowy program rozrywkowy; wielki aplauz publiczności zyskał szkolny kabaret Reanimacja, który na tę okazję przygotował specjalny program pt. „Na skrzydłach miłości”. Cała akcja zakończyła się wieczorną dyskoteką dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum, podczas której nauczyciele świetlicy serwowali doskonałe koktajle miłości a my świetnie się bawiliśmy.

Zgromadzone środki finansowe zostały przekazane w kwocie 1000 zł na konto lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w ramach akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”.

Po zaplanowaniu poszczególnych zadań przystąpiliśmy do kolejnych działań. Wystosowaliśmy wiele próśb m.in. do Rady Rodziców, Spółdzielni Uczniowskiej o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. W tym czasie na terenie szkoły zostały zrealizowane różne akcje charytatywne:

• kiermasz domowego ciasta przygotowany i prowadzony przez Szkolny Klub Wolontariatu,
  • zbiórka do puszek na terenie szkoły przeprowadzona przez Szkolny Klub Wolontariatu,
  • sprzedaż biletów wstępu na dyskotekę,
  • kiermasz walentynkowy zorganizowany i prowadzony przez Bibliotekę Szkolną,
  • sklepik z koktajlami miłości przygotowanymi przez nauczycieli świetlicy (w trakcie trwania dyskoteki),

22-05-2018