Mikołaj dla Wilkowa

Po wielu próbach, godzinach stresu związanego z przygotowaniami, 18.11.2010 roku z inicjatywy kabaretu „Reanimacja” odbył się koncert charytatywny „Mikołaj dla Wilkowa”. Celem było zebranie jak największej ilości funduszy dla potrzebującej wsparcia szkoły w Wilkowie, bo choć pieniądze szczęścia nie dają, to są bardzo potrzebne do życia.

Na szkolnej scenie zabłysnął z nowym programem i w nowym składzie kabaret „Reanimacja” (pod kierunkiem p. Anny Karwowskiej – Iwańczuk, p. Danuty Szychty i p. Iwony Sochackiej). Aktorzy zaprezentowali się w trawestacji „Dziadów” Adama Mickiewicza jak również pokazali, że z urzędem skarbowym nie ma żartów (zwłaszcza kiedy urzędniczka jest prawdziwą wampirzycą). Całość została podkreślona ich finałową, znaną przez wszystkich piosenką „Zrób kabaret”.
Po niezłej dawce śmiechu, uczennica klasy III B – Katarzyna Wit - zaprezentowała swój wielki talent w piosenkach „ New York, New York” i „What a Wonderful World”. Swoim niespodziewanym występem zachwyciła publiczność, a niektórych na pewno wzruszyła.
Nagle zabłysły światła, zabrzmiały gitary, popłynęły słowa… co mogło oznaczać tylko jedno. Na scenie pojawił się zespół „The Ravel”. W ich repertuarze nie mogło zabraknąć napisanej przez nich samych piosenki „Początek” jak i tych znanych - „Szkoła” czy „Wakacje”. Po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć ich w utworze Nirvany „Smells like teen spirit”. Ich muzyka zachęciła do tańca członków kabaretu jak również innych stałych fanów i fanek zespołu. Niezapomniane wrażenia…
Podczas gdy na sali kabaret rozśmieszał swoich widzów, Kasia doprowadzała ich do refleksji a zespół wzywał ich do tańca, na korytarzu trwał kiermasz kartek świątecznych i ciast przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz Wolontariat i Spółdzielnię Uczniowską „Junior”. Przedstawicielka wolontariatu - Monika Kurek – wygłosiła krótkie przemówienie, w którym dziękowała za udział w koncercie charytatywnym.
Podsumowując chciałabym podzielić się z wami fantastyczną wiadomością. Łączna kwota, jaką udało się zebrać tamtego dnia wynosi 1400zł.. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Martyna Leś

22-05-2018